Slovníček pojmů

A

Antokyany

Antokyany jsou pigmenty nacházející se v některých rostlinách. Používají se například jako potravinářská barviva. Významným zdrojem antokyanů jsou například borůvky. Borůvkové antokyany zvyšují kvalitu vidění při tlumeném světle nebo za zhoršených světelných podmínek.

Najdete v našich produktech: Ostrovidky Neo | Ostrovidky Plus s luteinem | Ostrovidky

Artyčok

Extrakty z artyčoku obsahují přirozeně se vyskytující antioxidanty a látky podporující správnou funkci trávicí soustavy. Také příznivě ovlivňují hladinu tuků a cholesterolu v krvi.

Najdete v našich produktech: Artichoke
B

Beta-karoten

Beta-karoten je prekurzorem vitaminu A, tzn. látkou, ze které je tělo schopno vitamin A samo vyrobit. Pokud má organismus dostatek vitaminu A, přeměna beta-karotenu se snižuje. Z tohoto důvodu není možné se betakarotenem, jako zdrojem vitaminu A, předávkovat.
Beta-karoten je rozpustný v tucích, proto je jeho hladina závislá na trávení a vstřebávání tuků. Nejčastějším zdrojem v potravě je ovoce a zelenina, například mrkev nebo rajčata. 

Najdete v našich produktech: Ostrovidky Plus s luteinem | Ostrovidky
F

Fosfor

Fosfor je prvek lidského těla, který se významně podílí na stavbě buněčných membrán, stavbě kostí a zubů a metabolismu energií. Denní doporučená dávka je fosforu je 700 mg, ale v současné době se v důsledku pití kolových nápojů setkáváme spíš s nadbytkem v potravě.

G

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba, u nás známý také pod názvem Jinan dvoulaločný, je strom, jehož extrakt získaný z listů je již po několik staletí užíván k ochraně zdraví a bývá nazýván stromem dlouhověkosti a moudrosti. Užívání extraktu z listů Ginkgo biloba vede ke zlepšení průtoku krve v periferních oblastech těla, což vede ke zlepšení zásobení krví v partii vnitřního ucha stejně jako k lepšímu prokrvení oční sítnice. Gingko biloba je účinný přírodní antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před poškozením volnými radikály.

Najdete v našich produktech: Ginkgo Biloba 40 mg
AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA. AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA.
x

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.