Výroba,
- kontrola jakosti, záruka kvality

Laboratoř kontroly jakosti je držitelem Certifikátu o splnění podmínek správné výrobní praxe vydaného Státním ústavem pro kontrolu léčiv pod identifikačním kódem 521
 
Pod úsek kontroly jakosti spadá:

  • laboratoř instrumentální analýzy
  • fyzikálně–chemická laboratoř
  • mikrobiologická laboratoř 

Vedle vstupních, výstupních a mezioperačních analýz surovin, obalů a finálních produktů zajišťujeme mikrobiologický monitoring výrobních prostor, zařízení, médií i zaměstnanců. Kromě stabilitních studií léčivých přípravků testujeme stabilitu také u doplňků stravy a tvrdých želatinových tobolek. 
 
Kvalita a účinnost produktu je pro nás vždy na prvním místě. Dle zásad správné výrobní praxe (GMP) vyrábíme a pečlivě kontrolujeme nejen léčivé přípravky, ale také doplňky stravy. 

Analýzy provádíme dle požadavků Českého lékopisu nebo interních postupů, které jsou validovány. Z hlediska analytických postupů jsme schopni vyhovět individuálním požadavkům zákazníků. Pravidelné školení pracovníků kontroly jakosti s důrazem na zvyšování jejich odbornosti je u nás samozřejmostí.

Naše laboratoře jsou vybaveny přístroji, které splňují náročné kvalifikační požadavky. Pracujeme například s FT-IR spektrometrem Nicolet, kapalinovým chromatografem (HPLC) Agilent, UV-VIS spektrofotometrem Analytic Jena, disolučním přístrojem Sotax, mozpadostrojem Pharmatron, mikrobiologickým boxem Labox, plynovým chromatografem (GC) Dani atd. Přístrojové vybavení podléhá pravidelné servisní Master údržbě, validacím a kvalifikaci.

Systém řízení jakosti

Jakost produktů je ve společnosti Noventis, s. r. o. jedním ze základních požadavků provázející celý výrobní proces. Firma má dlouhodobě zavedeny standardy jakosti pro výrobu léčivých přípravků, doplňků stravy a kosmetiky.
 
Produkty vyrábíme s odpovídající jakostí, bezpečností a účinností. Provádíme finální kontrolu šarže každého přípravku, testujeme vstupní suroviny, obaly, meziprodukty a kontrolujeme celý výrobní proces s důrazem na kritická místa. Pracovníky zařazené do výrobního procesu pravidelně školíme v oblasti hygieny, sanitace a výrobních postupů. Standardní výrobní a analytické postupy ověřujeme v rámci validací, kritická zařízení podléhají procesu kvalifikace. 
 
Systém SVP – Správné výrobní praxe pro léčivé přípravky byl zaveden ve společnosti Noventis, s. r. o. již krátce po jejím založení. V rámci výroby doplňků stravy, který se řadí do oblasti potravinářských produktů je zpracován systém HACCP - systém kritických bodů a jejich kontroly ve výrobním procesu. V oblasti výroby kosmetických prostředků dodržujeme správnou výrobní praxi platnou pro tuto oblast.
 
Řízení jakosti znamená v naší firmě také aktivní účast všech pracovníků na zlepšování tohoto systému. Klíčová je úloha nejvyššího vedení firmy. Pro splnění všech požadavků na jakost je vytvořen systém řízené dokumentace. Je zabezpečena sledovatelnost přípravků a pravidelně probíhá hodnocení kritických procesů za účelem jejich zlepšování.
 
Stav úrovně SVP se hodnotí pravidelnými interními audity.

Kontrolní orgány pro dozorování výroby a jakosti jsou:
 
  • Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL)
  • Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv (ÚSKVBL)
  • Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)
 
V rámci smluvní výroby léčivých přípravků i doplňků stravy zaručujeme odpovídající systém a podmínky pro výrobu a kontrolu produktu.
 
 
 
Platný Certifikát SVP pro výrobu humánních léčivých přípravků v rozsahu:
  • výroba nesterilních přípravků – měkké tobolky, tablety, balení
  • kontrola jakosti – mikrobiologická nezávadnost, chemické a fyzikální analýzy

 

Platný Certifikát SVP pro výrobu veterinárníchléčivých přípravků v rozsahu:
  • výroba nesterilních přípravků – tablety, balení
  • kontrola kvality: mikrobiologická - nesterilní, léčivé přípravky, chemické a fyzikální analýzy
 
AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA. AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA.
x

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.