Výroba

Výroba

Výrobní činnost ve společnosti Noventis, s. r. o. je zaměřena na oblast léčivých přípravků a doplňků stravy. Produkce se specializuje na výrobu měkkých želatinových kapslí a výrobu tablet pomocí vlhké granulace nebo přímým lisováním. Přípravky jsou dále adjustovány do blistrů. V případě potřeby mohou být dodávány i ve formě "in-bulk". Pro smluvní partnery zajišťujeme rovněž výrobu i adjustaci dle individuálních potřeb a požadavků (plastové dózy).

Výroba a kontrolní oddělení jsou vybaveny moderní technologií od renomovaných výrobců farmaceutických strojních zařízení a rovněž laboratorním vybavením odpovídajícím náročným farmaceutickým požadavkům na zajištění kvality produkce.

Měkké želatinové kapsle

Provoz výroby měkkých želatinových kapslí je vybaven dvěma kapslovacími stroji firmy Pharmagel Engineering, které splňují náročné požadavky v současné době kladené na tento typ strojního vybavení.

Velikost a tvar vyráběných kapslí se odvíjí od použitých formovacích válců a hmotnost náplně kapsle se může pohybovat v rozmezí od 75 mg do 3 900 mg. I v další linii zpracování produktů je provoz moderně vybaven, např. pro kontrolu kvalitativních parametrů (mikroskopická kontrola vlastností želatinového obalu, měření elasticity kapslí apod.)

Výroba tablet

Provoz výroby tablet je vybaven nejnovějším zařízením firmy IMA, která dodala zařízení pro vlhkou granulaci včetně fluidní sušárny a zařízení potřebné k následné homogenizaci. Vlastní tabletování probíhá na rotačním lisu firmy Kilian. Na tomto stroji je možné vyrábět jak kulaté tablety až do průměru 16 mm, tak tablety tvaru oblong do velikosti 18 mm. Na výrobním úseku tablet je nainstalováno  zařízení na filmové potahování tablet a rovněž na dražování cukernými roztoky. Potahovací zařízení má kapacitu v rozmezí 15 - 80 kg tablet a lze aplikovat enterosolventní potahy tablet. Zařízení používané ke kontrole produktu je z produkce firem Erweka a Mettler-Toledo.

Adjustace

Provoz adjustace je vybaven dvěmi adjustačními linkami, které umožňují balení měkkých želatinových kapslí a tablet do blistrů typu Alu-PVC. Kvalita plnění je kontrolována kamerovým systémem v kombinaci s kontrolním zařízením firmy Mettler-Toledo. Finální balení skládaček do kartonu je prováděno na zařízení firmy Romaco.    

Balíčky objednané a UHRAZENÉ do 16.12. odesíláme 17.12. s pravděpodobným doručením do Vánoc. Pozdější objednávky i úhrady odesíláme z důvodů inventur až 5.1.2021. Děkujeme a přejeme klidné svátky. Kolektiv Noventis Balíčky objednané a UHRAZENÉ do 16.12. odesíláme 17.12. s pravděpodobným doručením do Vánoc. Pozdější objednávky i úhrady odesíláme z důvodů inventur až 5.1.2021. Děkujeme a přejeme klidné svátky. Kolektiv Noventis
x