Výroba

Výroba

Výrobní činnost ve společnosti Noventis, s. r. o. je zaměřena na oblast léčivých přípravků a doplňků stravy. Produkce se specializuje na výrobu měkkých želatinových kapslí a výrobu tablet pomocí vlhké granulace nebo přímým lisováním. Přípravky jsou dále adjustovány do blistrů. V případě potřeby mohou být dodávány i ve formě "in-bulk". Pro smluvní partnery zajišťujeme rovněž výrobu i adjustaci dle individuálních potřeb a požadavků.

Výroba a kontrolní oddělení jsou vybaveny moderní technologií od renomovaných výrobců farmaceutických strojních zařízení a rovněž laboratorním vybavením odpovídajícím náročným farmaceutickým požadavkům na zajištění kvality produkce.

Měkké želatinové kapsle

Provoz výroby měkkých želatinových kapslí je vybaven dvěma kapslovacími stroji firmy Pharmagel Engineering, které splňují náročné požadavky v současné době kladené na tento typ strojního vybavení.

Velikost a tvar vyráběných kapslí se odvíjí od použitých formovacích válců a hmotnost náplně kapsle se může pohybovat v rozmezí od 75 mg do 3 900 mg. I v další linii zpracování produktů je provoz moderně vybaven, např. pro kontrolu kvalitativních parametrů (mikroskopická kontrola vlastností želatinového obalu, měření elasticity kapslí apod.)

Výroba tablet

Provoz výroby tablet je vybaven nejnovějším zařízením firmy IMA, která dodala zařízení pro vlhkou granulaci včetně fluidní sušárny a zařízení potřebné k následné homogenizaci. Vlastní tabletování probíhá na rotačním lisu firmy Kilian. Na tomto stroji je možné vyrábět jak kulaté tablety až do průměru 16 mm, tak tablety tvaru oblong do velikosti 18 mm. Na výrobním úseku tablet je nainstalováno  zařízení na filmové potahování tablet a rovněž na dražování cukernými roztoky. Potahovací zařízení má kapacitu v rozmezí 15 - 80 kg tablet a lze aplikovat enterosolventní potahy tablet. Zařízení používané ke kontrole produktu je z produkce firem Erweka a Mettler-Toledo.

Adjustace (blistry, dózy)

Naše společnost zajištuje balení produktů do blistrů Alu/PVC/PVdC a nově i do dóz. Adjustaci kapslí, tablet a dražé realizujeme v provozech, které splňují podmínky správné výrobní praxe ve farmacii (SVP).

Disponujeme 2 výkonnými adjustačními linkami, které umožňují balení měkkých želatinových kapslí a tablet do blistrů typu Alu/ PVC nebo PVdC. Kvalita plnění je kontrolována kamerovým systémem. Další naše zařízení finalizuje balení skládaček do kartonu.

Nově jsme instalovali balící linku pro plnění vyráběných i smluvních produktů do dóz. Zařízení je umístěno v čistých výrobních prostorách a výroba probíhá v režimu správné výrobní praxe. Linka je vybavena počítačkou tablet/kapslí, která je určena pro přesné počítání a dávkování všech běžných typů tablet a tvrdých i měkkých želatinových tobolek. K zajištění nejvyšší úrovně přesnosti počítání je zařízení vybaveno technologií IR čidla s vysokou citlivostí.  Linka je navíc vybavena stanicí pro vkládání desikačních kapslí, indukčním zatavováním hliníkových vložek ve víčku, etiketovacím zařízením pro aplikaci celoobvodových etiket s možností dotisku čísla šarže a exspirace. Kapacita linky je závislá na typu plněného produktu. Například 12-15 dóz při dávce 100 tablet (tableta průměr 8 mm) za minutu. Následná finalizace naplněných dóz do transportních kartonů probíhá buď přímo nebo do skládaček s příbalovým letákem s možností dotisku čísla šarže a exspirace na skládačku.  

AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA. AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA.
x

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.