Zisk ocenění za systematický přístup k udržitelnosti

Zisk ocenění za systematický přístup k udržitelnosti

Zakládáme si na kvalitě výrobků a její úroveň držíme vysoko také díky dobře nastaveným výrobním postupům podpořeným příslušnými certifikacemi a propracovanému systému řízení. Jsme mezinárodně působící společnost, ale také významným regionálním podporovatelem kultury a sportu. Dlouhodobě spolupracujeme s místními odbornými školami. Snažíme se být také odpovědným a dobrým zaměstnavatelem.

To vše jsou charakteristiky odpovědného a udržitelně fungujícího podniku, které se dnes stále častěji systematizují v rámci ESG konceptu. Ten je založen na odpovědnosti vůči životnímu prostředí (E), lidem a společnosti (S) a odpovědném řízení organizace (G). Existuje několik iniciativ, které poskytují firmám hodnocení, zpětnou vazbu a návod pro zlepšení udržitelnosti. Celosvětově uznávanou iniciativou je platforma EcoVadis.

V loňském roce jsme se rozhodli řešit oblast udržitelnosti systematicky a strategicky. Proto jsme si na základě referencí přizvali na pomoc zlínskou společnost TREXIMA. Ve spolupráci vznikl historicky první firemní strukturovaný nefinanční report. Také jsme se přihlásili do platformy EcoVadis, kde byl popsán a zdokumentován aktuální stav v jednotlivých oblastech řešení udržitelnosti ve firmě. Společnost TREXIMA nás uvedla do problematiky ESG, provedla nás celým procesem a pomohla nám s jednotlivými kroky od úvodní analýzy připravenosti až po kompletaci dokumentů.

Hned v prvním kole získala naše společnost Noventis bronzovou medaili, tedy umístění mezi 35 % celosvětově nejlépe hodnocenými firmami v dané oblasti podnikání. Stříbro nám uniklo „jen o vlásek“.

Obdrželi jsme sadu doporučení pro další rozvoj udržitelnosti. Pokud je v budoucnu realizujeme, můžeme si rating EcoVadis vylepšit, ale především systematičtěji uchopíme aspekty udržitelnosti. Uvedení doporučení do praxe pro nás bude znamenat i zefektivnění, úspory a posílení pozice na trhu. Požadavek na řešení udržitelnosti a nefinanční reporting (ESG) stále častěji zaznívá od našich odběratelů a zákazníků. Díky aktuálně dobře nastavenému reportu a ratingu jsme tak schopni je transparentně informovat o aktuálním stavu, naší další vizi a strategii v této oblasti.

AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA. AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA.
x

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.