Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Karnitin

Karnitin
Buďte fit. Tablety s obsahem 500 mg krystalického L-karnitin L-tartrátu ( čistého L-karnitinu 340 mg v jedné tabletě).
Balení obsahuje: 30 tablet. Hmotnost obsahu 24,2 g.
Dávkování: Dospělí užívají 1 - 3x denně 1 tabletu ev. 1x denně 2 tablety ½ hodiny před sportovním výkonem. Tablety se užívají celé, před jídlem a zapijí se dostatečným množstvím tekutin.

Nízká cena

U nás se nákup on-line vyplatí! Nabízíme výhodnější ceny, než většina kamenných lékáren.

Rychlost doručení

Všechny nabízené produkty máme skladem. U nás čekání nehrozí. Objednávky nad 499 Kč navíc doručíme zdarma.

Věrnostní program

Čím víc nakoupíte, tím větší dostanete slevu. U nás se věrnost vyplácí!

Karnitin


Sportovci, buďte fit a podpořte výsledky svého tréninku! Karnitinové tablety obsahují 500 mg krystalického L-karnitin L-tartrátu, to se rovná 340 mg čistého L-karnitinu v jedné tabletě. Dospělí užívají 1 - 3krát denně 1 tabletu eventuálně jednou denně 2 tablety ½ hodiny před sportovním výkonem. Balení obsahuje 30 tablet. Schválně, na kolik Vám vyjde tréninků?

Co je vlastně Karnitin? Karnitin je látka, která se vyskytuje ve 2 formách. A to D-karnitin, který je v podstatě fyziologicky neúčinný, nebo naopak v žádoucí formě L-karnitin. Ta je našemu tělu vlastní a velmi potřebná. Z přírodních zdrojů můžeme karnitin tělu dodat obzvláště z červeného masa, a to především hovězího a jehněčího, kromě toho je ale také karnitin obsažen v menším množství v rybách či mléčných výrobcích.

Hlavní funkcí karnitinu v těle je přenos mastných kyselin (složek tuků) do buněk, kde jsou využity jako zdroj energie. Karnitin zvyšuje výkon díky tomu, že zajišťuje více tuku jako energetického zdroje pro svaly a tím šetří svalový glykogen, který pak může být používán během svalové námahy. Sportovci věří že užívání karnitinu před sportovním výkonem může pomoci při redukci váhy, znížení hromadění odpadních produktů, jako je laktát, ve svalech a tím prodloužení výkonu a v neposlední řadě urychlení přísunu kyslíku do krve.

Je nutné Karnitin tělu dodávat?
Bláža 15.1.2014
  Ne, karnitin je látka tělu vlastní a lidský organismus si ji dokáže vyrobit sám z aminokyselin lysinu a methioninu. Důležitý pro syntézu je vitamín C, a dále pak vitamíny B6, B3 a železo. Proč tedy užívají Karnitin sportovci ve formě doplňků stravy? Sportovci věří, že Karnitin pomáhá zrychlovat oxidaci, zlepšuje výkon, snižuje produkci volných radikálů, snižuje riziko vzniku svalových křečí a chrání svaly během tréninku. Názory vědců se však hodně rozcházejí. Evropská komise schválila tvrzení, že přísun Karnitinu nemá žádný vliv na spalování tuků,a  proto nezbývá, než účinky karnitinu jednoduše ověřit na vlastní kůži. Nezapomínejte užívat Karnitin alespoň půl hodiny před sportovním výkonem!
Co je to Karnitin?
Bláža 14.1.2014
Karnitin je klasifikován jako aminokyseliny, i když to není aminokyselina v klasickém slova smyslu. Aminokyseliny organismus zpravidla využívá pro syntézu bílkovin nebo plní funkci neurotransmiterů. Funkcí karnitinu je podpora procesu tvorby energie z tuků.
Ponechejte prázdné:


Kliknutí na tlačítko níže potvrďte, že jste zdravotnický odborník ve smyslu zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb., tedy osoba oprávněná léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat.

Potvrzuji, že jsem zdravotnický pracovník
 

Upozornění:

Není určeno pro děti a mladistvé do 18 let. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Ukládat mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky. Užíváte-li jakékoliv léky nebo doplňky stravy, poraďte se o vhodnosti užívání tohoto doplňku stravy se svým lékařem.

Víte, že...

Karnitin se v organismu vytváří z aminokyselin Lysinu a Methioninu za účasti vitaminů (niacin, pyridoxin, a vitamin C) a spolupůsobení železa. Pokud se kterékoliv z uvedených látek v těle nedostává, jeho produkce začne váznout.

zapomenuté heslo
Registrace zákazníka
x
  Souhlasím s obchodními podmínkami
x
Zaregistrujte se a získejte slevu při prvním nákupu.
Vložením e-mailu souhlasíte se zasíláním informačního zpravodaje o novinkách a akčních cenách. Slevu lze využít pouze při prvním nákupu.