Karnitin detail photo

Karnitin

Buďte fit. Tablety s obsahem 500 mg krystalického L-karnitin L-tartrátu ( čistého L-karnitinu 340 mg v jedné tabletě).

  • Package detail60 tablet. Hmotnost obsahu 57 g.
  • Pill Dospělí užívají 1 - 3x denně 1 tabletu ev. 1x denně 2 tablety ½ hodiny před sportovním výkonem.
    Tablety se užívají celé, před jídlem a zapijí se dostatečným množstvím tekutin.
208 Kč
+
-
DORUČENÍ ZDARMA
při objednávce nad 499 Kč

Karnitin

Sportovci, buďte fit a podpořte výsledky svého tréninku! Karnitinové tablety obsahují 500 mg krystalického L-karnitin L-tartrátu, to se rovná 340 mg čistého L-karnitinu v jedné tabletě. Dospělí užívají 1 - 3krát denně 1 tabletu eventuálně jednou denně 2 tablety ½ hodiny před sportovním výkonem. Balení obsahuje 60 tablet. Schválně, na kolik Vám vyjde tréninků?

Co je vlastně Karnitin? Karnitin je látka, která se vyskytuje ve 2 formách. A to D-karnitin, který je v podstatě fyziologicky neúčinný, nebo naopak v žádoucí formě L-karnitin. Ta je našemu tělu vlastní a velmi potřebná. Z přírodních zdrojů můžeme karnitin tělu dodat obzvláště z červeného masa, a to především hovězího a jehněčího, kromě toho je ale také karnitin obsažen v menším množství v rybách či mléčných výrobcích.

Hlavní funkcí karnitinu v těle je přenos mastných kyselin (složek tuků) do buněk, kde jsou využity jako zdroj energie. Karnitin zvyšuje výkon díky tomu, že zajišťuje více tuku jako energetického zdroje pro svaly a tím šetří svalový glykogen, který pak může být používán během svalové námahy. Sportovci věří že užívání karnitinu před sportovním výkonem může pomoci při redukci váhy, znížení hromadění odpadních produktů, jako je laktát, ve svalech a tím prodloužení výkonu a v neposlední řadě urychlení přísunu kyslíku do krve

Je nutné Karnitin tělu dodávat? (Uživatel: B)

Odpověď NOVENTIS:

 Ne, karnitin je látka tělu vlastní a lidský organismus si ji dokáže vyrobit sám z aminokyselin lysinu a methioninu. Důležitý pro syntézu je vitamín C, a dále pak vitamíny B6, B3 a železo. Proč tedy užívají Karnitin sportovci ve formě doplňků stravy? Sportovci věří, že Karnitin pomáhá zrychlovat oxidaci, zlepšuje výkon, snižuje produkci volných radikálů, snižuje riziko vzniku svalových křečí a chrání svaly během tréninku. Názory vědců se však hodně rozcházejí. Evropská komise schválila tvrzení, že přísun Karnitinu nemá žádný vliv na spalování tuků,a  proto nezbývá, než účinky karnitinu jednoduše ověřit na vlastní kůži. Nezapomínejte užívat Karnitin alespoň půl hodiny před sportovním výkonem! 

Co je to Karnitin? (Uživatel: B)

Odpověď NOVENTIS:

Karnitin je klasifikován jako aminokyseliny, i když to není aminokyselina v klasickém slova smyslu. Aminokyseliny organismus zpravidla využívá pro syntézu bílkovin nebo plní funkci neurotransmiterů. Funkcí karnitinu je podpora procesu tvorby energie z tuků. 

Doplněk stravy

se sladidlem

1 tableta obsahuje 340 mg čistého karnitinu

Složení: L-karnitin L-tartrát, plnidlo mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob, protispékavé látky stearan hořečnatý a koloidní oxid křemičitý.

Obsah: 60 tablet. 
Hmotnost obsahu 57 g.

Dávkování: Dospělí užívají 1 - 3krát denně 1 tabletu ev. 1krát denně 2 tablety ½ hodiny před sportovním výkonem.
Tablety se užívají celé, před jídlem a zapijí se dostatečným množstvím tekutin.

Doporučená dávka se nesmí překračovat.

Skladování: Uchovávejte při teplotě od 15 °C do 25 °C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

Pozor
Upozornění:

Není určeno pro děti a mladistvé do 18 let. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Ukládat mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré, vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

You know
Víte, že...

Karnitin se v organismu vytváří z aminokyselin Lysinu a Methioninu za účasti vitaminů (niacin, pyridoxin, a vitamin C) a spolupůsobení železa. Pokud se kterékoliv z uvedených látek v těle nedostává, jeho produkce začne váznout.

AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA. AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA.
x

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.