Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

FEBICHOL

FEBICHOL
 

Nízká cena

U nás se nákup on-line vyplatí! Nabízíme výhodnější ceny, než většina kamenných lékáren.

Rychlost doručení

Všechny nabízené produkty máme skladem. U nás čekání nehrozí. Objednávky nad 499 Kč navíc doručíme zdarma.

Věrnostní program

Čím víc nakoupíte, tím větší dostanete slevu. U nás se věrnost vyplácí!

Příbalová informace


100 mg měkké tobolky
(fenipentolum)

Febichol patří do skupiny léků určených k léčbě onemocnění žlučových cest. Působí tak, že zvyšuje vylučování žluče.

Přípravek Febichol užívají dospělí a dospívající starší 15 let k léčbě trávicích obtíží při chronických onemocněních jater a žlučových cest a stavech po chirurgickém odstranění žlučníku nebo po zánětu jater (hepatitidě).
Léčivou látkou přípravku Febichol je fenipentol, který po svém vstřebání zvýší vylučování žluče z jater do tenkého střeva, a tím odstraní nebo zmírní trávicí obtíže vyvolané poruchami vylučování žluče (jako jsou pocity bolesti nebo tlaku v pravém podžebří, říhání, nadýmání, průjmy, nechutenství a nesnášenlivost některých, zejména tučných či masitých jídel).

Pokud se do 14 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Dávkování: Dospělí a dospívající starší 15 let obvykle užívají 2 tobolky přípravku Febichol 3x denně (vždy těsně před jídlem), nemocní s méně závažnými obtížemi mohou přípravek Febichol užívat jen občas, podle potřeby (2 tobolky těsně před jídlem).
Tobolky se polykají vcelku, nerozkousané (obsah má silně palčivou, hořkou chuť!) a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (např. sklenkou vody).

Balení: Jedno balení obsahuje 50 měkkých želatinových tobolek.


Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci, kterou najdete v části VPOIS.
Kliknutí na tlačítko níže potvrďte, že jste zdravotnický odborník ve smyslu zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb., tedy osoba oprávněná léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat.

Potvrzuji, že jsem zdravotnický pracovník

Souhrn údajů o přípravku

Zkrácený souhrn údajů o léčivém přípravku Febichol, 100 mg měkké tobolky:

Léčivá látka: 1 tobolka obsahuje fenipentolum 100 mg.

Indikace: terapie dyspeptických obtíží při chronických onemocněních hepatobiliárního traktu (funkční cholecystopatie, chronická cholecystitida, chronická cholelitiáza, chronické hepatopatie provázené biliární dyspepsií) a stavy po cholecystektomii nebo po hepatitidě.

Dávkování a způsob podání:
dospělí užívají perorálně 2 tobolky přípravku Febichol 3x denně (vždy těsně před jídlem), pacienti s méně závažnými obtížemi mohou přípravek Febichol užívat jen občas podle potřeby (2 tobolky těsně před jídlem). Tobolky se polykají vcelku, nerozkousané (obsah má silně palčivou, hořkou chuť!) a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny, např. sklenkou vody.

Kontraindikace: hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku, biliární kolika, obstrukce žlučových cest, akutní onemocnění žlučníku a žlučových cest, empyém žlučníku, akutní pankreatitida, ileus a jiné akutní stavy v dutině břišní, vředy a tumory gastrointestinálního traktu, akutní hepatitida a jiné těžké poruchy funkce jater. Užívání přípravku v průběhu těhotenství a laktace je kontraindikováno. Přípravek Febichol není určen k léčbě dětí a dospívajících do 15 let.

Zvláštní upozornění: obsah tobolek má silně palčivou a hořkou chuť, tobolky se proto musejí polykat vcelku a nerozkousané.

Interakce: interakce fenipentolu s jinými léčivy nejsou známy.

Fertilita, těhotenství a kojení:
o účincích fenipentolu na lidskou fertilitu nejsou k dispozici žádné údaje. Užívání přípravku v průběhu těhotenství a laktace je kontraindikováno.

Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje:
léčivý přípravek Febichol nemá žádný nebo má zanedbatelný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

Nežádoucí účinky: přípravek Febichol je obecně dobře snášen. Frekvence nežádoucích účinků není známa (z dostupných údajů nelze určit). U některých pacientů se může vyskytnout pyróza nebo pocit „pálení v žaludku“. Někteří pacienti léčení tobolkami Febichol udávají příznaky těžko odlišitelné od vlastního léčeného stavu (pocit tlaku a plnosti v epigastriu, nauzea, flatulence). V ojedinělých případech se mohou vyskytnout alergické reakce typu kopřivky, makulopapulárního nebo jiného exantému nebo otoku obličeje.

Předávkování: s předávkováním nejsou zkušenosti. Příznaky předávkování fenipentolem nejsou známy. Fenipentol nemá specifické antidotum. Terapie případného předávkování musí být symptomatická.

Doba použitelnosti: 3 roky.

Uchovávání: při teplotě do 25 oC v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

Druh obalu a obsah balení: blistr (bezbarvý průhledný PVC/Al), krabička. Velikost balení: 50 tobolek.

Držitel rozhodnutí o registraci: Noventis, s. r. o., Filmová 174, Zlín, Česká republika. Registrační číslo: 43/326/69-S/C.

Datum první registrace/prodloužení registrace:
1969/30.9. 2015.

Datum revize textu: 30.9 2015.

Výdej léčivého přípravku není vázán na lékařský předpis. Přípravek není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Dříve než léčivý přípravek doporučíte nebo předepíšete si, prosím, pečlivě přečtěte úplný souhrn údajů o léčivém přípravku. Podrobnější informace jsou dostupné také na adrese Noventis, s. r. o., Filmová 174, 761 79 Zlín, Česká republika, www.noventis.cz.

Reference: SPC Febichol
zapomenuté heslo
Registrace zákazníka
x
  Souhlasím s obchodními podmínkami
x
Zaregistrujte se a získejte slevu při prvním nákupu.
Vložením e-mailu souhlasíte se zasíláním informačního zpravodaje o novinkách a akčních cenách. Slevu lze využít pouze při prvním nákupu.