Pupalka s vitamínem E detail photo

Pupalka s vitamínem E

Přispívá ke zdravému vzhledu pokožky, pomáhá zachovat hormonální rovnováhu.
60 kapslí

  • Package detail60 měkkých želatinových kapslí. Hmotnost obsahu 38,2 g.
  • Pill 1-2 kapsle 3x denně, polykat, nekousat, zapít sklenicí vody.
152 Kč
+
-
DORUČENÍ ZDARMA
při objednávce nad 499 Kč

Pupalka s vitamínem E

Doplněk stravy Pupalka s vitamínem E je komplexem pupalkového oleje a vitamínu E. Pupalkový olej přispívá ke zdravému vzhledu pokožky a pro ženy má svou nezastupitelnou roli také proto, že působí na bezproblémový průběh menstruačního cyklu. Doplněk stravy je obohacený o vitamín E, což je vitamín, který přispívá k ochraně organismu před oxidativním stresem. V jednom balení produktu naleznete 60 měkkých želatinových kapslí, čili představuje asi měsíční kúru.

Pupalka dvouletá je až 2 m vysoká bylina, která je zrozená snad přímo pro ženy. Nejen, že je krásná, kvete sytě žlutým květem o průměru 8 cm, ale díky svým léčivým účinkům je pupalka dnes také velmi dobře známá a populární. Zejména tehdy, hovoříme-li o semenech této rostlinky. Ta totiž obsahují velice důležité a cenné látky, zejména kyselinu linolovou a gama-linolenovou (GLA). Tyto kyseliny patří mezi nenasycené mastné kyseliny, které mají v lidském organismu nezastupitelné místo. Tyto látky (někdy souhrnně označované jako vitamín F) si však tělo nedokáže samo vyrobit a je tedy odkázáno na jejich příjem z potravy.

Olej z Pupalky pomáhá zachovat hormonální rovnováhu, přispívá k bezproblémovému menstruačnímu cyklu a pomáhá zvládat nepříjemné stavy spojené s obdobím před menstruací. Zároveň pomáhá ženám zůstat krásné tím, že příznivě působí také na hydrataci a elasticitu pokožky

Čím se liší pupalkový olej od jiných olejů? (Uživatel: LM)

Odpověď NOVENTIS:

Pupalkový olej se získává ze semen pupalky dvouleté. Tato semena jsou velmi bohatá ne esenciální nenasycené mastné kyseliny zejména kyselinu gama linolenovou (GLA), která je známá taká jako Omega-6. Pupalkový olej může obsahovat až 15% kyseliny gama linolenové a 70 % kyseliny linolové, kterou si náš organismus také přetvoří na GLA a následně na prostaglandiny. Prostaglandiny jsou látky podobné hormonům, které mají v organismu řadu funkcí. Ovlivňují prokrvení, tvorbu řady látek včetně hormonů a trávicích šťáv, účastní se imunitních a zánětlivých procesů… 

Jaké je doporučované dávkování pupalkového oleje? (Uživatel: DK)

Odpověď NOVENTIS:

Ve studiích se používá 2-8 g pupalkového oleje standardizovaného 8% GLA oleje. Doporučujeme během dne užít 4 kapsle Pupalky s vitamínem E. 

Existují nějaká omezení nebo interakce? (Uživatel: P)

Odpověď NOVENTIS:

Ano, bez doporučení s lékařem neužívejte pupalkový olej, pokud užíváte některý z níže uvedených skupin léků: Antikoagulanty: pupalkový olej může zvyšovat riziko krvácení, zejména pokud užíváte aspirin, warfarin nebo clopidogrel. Antihypertenziva: pupalkový olej může snižovat krevní tlak. Bez porady s lékařem neužívejte současně. Phenothiaziny: neužívejte současně s léčivy  phenothiazinového typu, která se používají k léčbě schizofrenie. Antiepileptika: Pupalkový olej může snižovat práh pro vyvolání záchvatu. Antidepresiva: pupalkový olej může interagovat s některými antidepresivy, včetně SSRI. 

Dobrý den, je mi 40 let a čím jsem starší, tím více se u mě projevuje premenstruační syndrom. Trpím bolestivým napětí prsou, bolestí hlavy a také břicha. (Uživatel: MS)

Odpověď NOVENTIS:

Doporučujeme užívat Pupalku s vitamínem E. Pupalkový olej je bohatý na esenciální nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu linolovou a gama-linolenovou (GLA). Pupalkový olej snižuj napětí v prsou před očekávanou menstruací , pomáhá vyrovnat hormonální nerovnováhu a celkově příznivě ovlivňují průběh menstruace. Doporučujeme užívat alespoň 6 kapslí denně rozdělených do 2 – 3 dávek. 

Doplněk stravy

Pupalkový olej

  • pomáhá zachovat hormonální rovnováhu
  • přispívá ke zdravému vzhledu pokožky

Vitamín E

  • přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
Denní dávka obsahuje v 1 kapsli ve 3 kapslích v 6 kapslích
    *%   *%   *%
Pupalkový olej 495 mg   1485 mg   2970 mg  
z toho   -   -   -
- kyselina gama linolenová 10 %   10 %   10 %  
- kyselina linolová 70 %   70 %   70 %  
Vitamín E ( TE) 3,35 mg 28 10,05 mg 84 20,1 mg 168

*% referenční hodnota příjmu

Doplněk stravy Pupalka s vitamínem E je komplexem pupalkového oleje a vitamínu E. Pupalkový olej přispívá ke zdravému vzhledu pokožky a svou  nezastupitelnou roli má také pro bezproblémový průběh menstruačního cyklu. Vitamín E je vitamín rozpustný v tucích, který přispívá k ochraně organismu před oxidativním stresem.

Složení: Pupalkový olej (olej ze semene pupalky dvouleté), želatina, zvlhčující látky glycerol a sorbitol, DL-alfa tokoferolacetát, voda čištěná.

Obsah: 60 měkkých želatinových kapslí. Hmotnost obsahu 38,2 g.

Dávkování: 1 - 2 kapsle 3krát denně, polykat, nekousat, zapít sklenicí vody.
Doporučené dávkování se nesmí překračovat.

Skladování: Uchovávejte při teplotě od 15 °C do 25 °C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

Pozor
Upozornění:

Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Neužívejte při poruchách krevní srážlivosti nebo užíváte-li jakékoliv léky ovlivňující krevní srážlivost. Užíváte-li jakékoliv léky nebo doplňky stravy, poraďte se o vhodnosti užívání tohoto doplňku stravy se svým lékařem.

You know
Víte, že....

Pupalka dvouletá je až 2 m vysoká bylina, která v prvním roce vyhání pouze přízemní listovou růžici, teprve ve druhém roce vyrůstá kvetoucí lodyha. Pupalka kvete sytě žlutým květem o průměru 8 cm. Tyto květy se otvírají večer okolo 18. hodiny a asi po 24 hodinách se zavírají. Květy jsou vonné zejména v noci, kdy je opylují především noční motýli. Nejprve dozrávají prašníky, blizna je schopna oplodnění teprve k večeru dalšího dne.
O pupalce dvouleté se mylně tvrdilo a dodnes často tvrdí, že pochází ze Severní Ameriky, a že do Evropy byla dovezena na začátku 17. století. Není tomu tak, pupalka dvouletá se k nám nejspíše dostala z Dálného východu, nebo pochází přímo z Evropy. Od počátku 18. století se v Evropě pěstovala jako kořenová zelenina; její kořeny se v prvním roce života
Díky svým léčivým účinkům je pupalka dnes tak dobře známá a velmi populární. V semenech totiž obsahuje velice důležité a cenné látky, zejména kyselinu linolovou, olejovou a gama-linolenovou (GLA). Tyto kyseliny patří mezi nenasycené mastné kyseliny, které mají v lidském organismu nezastupitelné místo. Tyto látky (někdy souhrnně označované jako vitamín F) si tělo nedokáže samo vyrobit a je tedy odkázáno na jejich příjem z potravy. Kyselina gama-linolenová se v těle mění na velice důležité látky, tzv. prostaglandiny, které mají široké spektrum fyziologického působení. Proto se ze semen pupalky lisuje olej obsahující značné množství nenasycených kyselin a dále se zpracovává, např. do želatinových kapslí.

AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA. AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA.
x

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.