Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Pupalka s vitamínem E

Pupalka s vitamínem E
Přispívá ke zdravému vzhledu pokožky, pomáhá zachovat hormonální rovnováhu.
60 kapslí
Balení obsahuje: 60 měkkých želatinových kapslí. Hmotnost obsahu 38,2 g.
Dávkování: 1-2 kapsle 3x denně, polykat, nekousat, zapít sklenicí vody.

Nízká cena

U nás se nákup on-line vyplatí! Nabízíme výhodnější ceny, než většina kamenných lékáren.

Rychlost doručení

Všechny nabízené produkty máme skladem. U nás čekání nehrozí. Objednávky nad 499 Kč navíc doručíme zdarma.

Věrnostní program

Čím víc nakoupíte, tím větší dostanete slevu. U nás se věrnost vyplácí!

Pupalka s vitamínem E


Doplněk stravy Pupalka s vitamínem E je komplexem pupalkového oleje a vitamínu E. Pupalkový olej přispívá ke zdravému vzhledu pokožky a pro ženy má svou nezastupitelnou roli také proto, že působí na bezproblémový průběh menstruačního cyklu. Doplněk stravy je obohacený o vitamín E, což je vitamín, který přispívá k ochraně organismu před oxidativním stresem. V jednom balení produktu naleznete 60 měkkých želatinových kapslí, čili představuje asi měsíční kúru.

Pupalka dvouletá je až 2 m vysoká bylina, která je zrozená snad přímo pro ženy. Nejen, že je krásná, kvete sytě žlutým květem o průměru 8 cm, ale díky svým léčivým účinkům je pupalka dnes také velmi dobře známá a populární. Zejména tehdy, hovoříme-li o semenech této rostlinky. Ta totiž obsahují velice důležité a cenné látky, zejména kyselinu linolovou a gama-linolenovou (GLA). Tyto kyseliny patří mezi nenasycené mastné kyseliny, které mají v lidském organismu nezastupitelné místo. Tyto látky (někdy souhrnně označované jako vitamín F) si však tělo nedokáže samo vyrobit a je tedy odkázáno na jejich příjem z potravy.

Olej z Pupalky pomáhá zachovat hormonální rovnováhu, přispívá k bezproblémovému menstruačnímu cyklu a pomáhá zvládat nepříjemné stavy spojené s obdobím před menstruací. Zároveň pomáhá ženám zůstat krásné tím, že příznivě působí také na hydrataci a elasticitu pokožky.

Čím se liší pupalkový olej od jiných olejů?
Lucie M. 14.1.2014
Pupalkový olej se získává ze semen pupalky dvouleté. Tato semena jsou velmi bohatá ne esenciální nenasycené mastné kyseliny zejména kyselinu gama linolenovou (GLA), která je známá taká jako Omega-6. Pupalkový olej může obsahovat až 15% kyseliny gama linolenové a 70 % kyseliny linolové, kterou si náš organismus také přetvoří na GLA a následně na prostaglandiny. Prostaglandiny jsou látky podobné hormonům, které mají v organismu řadu funkcí. Ovlivňují prokrvení, tvorbu řady látek včetně hormonů a trávicích šťáv, účastní se imunitních a zánětlivých procesů…
Jaké je doporučované dávkování pupalkového oleje?
Dana K. 8.1.2014
Ve studiích se používá 2-8 g pupalkového oleje standardizovaného 8% GLA oleje. Doporučujeme během dne užít 4 kapsle Pupalky s vitamínem E.
Existují nějaká omezení nebo interakce?
Petra Š. 1.1.2014
Ano, bez doporučení s lékařem neužívejte pupalkový olej, pokud užíváte některý z níže uvedených skupin léků: Antikoagulanty: pupalkový olej může zvyšovat riziko krvácení, zejména pokud užíváte aspirin, warfarin nebo clopidogrel. Antihypertenziva: pupalkový olej může snižovat krevní tlak. Bez porady s lékařem neužívejte současně. Phenothiaziny: neužívejte současně s léčivy  phenothiazinového typu, která se používají k léčbě schizofrenie. Antiepileptika: Pupalkový olej může snižovat práh pro vyvolání záchvatu. Antidepresiva: pupalkový olej může interagovat s některými antidepresivy, včetně SSRI.
Dobrý den, je mi 40 let a čím jsem starší, tím více se u mě projevuje premenstruační syndrom. Trpím bolestivým napětí prsou, bolestí hlavy a také břicha.
Maruška S. 18.12.2013
Doporučujeme užívat Pupalku s vitamínem E. Pupalkový olej je bohatý na esenciální nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu linolovou a gama-linolenovou (GLA). Pupalkový olej snižuj napětí v prsou před očekávanou menstruací , pomáhá vyrovnat hormonální nerovnováhu a celkově příznivě ovlivňují průběh menstruace. Doporučujeme užívat alespoň 6 kapslí denně rozdělených do 2 – 3 dávek.
Ponechejte prázdné:


Kliknutí na tlačítko níže potvrďte, že jste zdravotnický odborník ve smyslu zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb., tedy osoba oprávněná léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat.

Potvrzuji, že jsem zdravotnický pracovník
 

Upozornění:

Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Neužívejte při poruchách krevní srážlivosti nebo užíváte-li jakékoliv léky ovlivňující krevní srážlivost. Užíváte-li jakékoliv léky nebo doplňky stravy, poraďte se o vhodnosti užívání tohoto doplňku stravy se svým lékařem.

Víte, že...

Pupalka dvouletá je až 2 m vysoká bylina, která v prvním roce vyhání pouze přízemní listovou růžici, teprve ve druhém roce vyrůstá kvetoucí lodyha. Pupalka kvete sytě žlutým květem o průměru 8 cm. Tyto květy se otvírají večer okolo 18. hodiny a asi po 24 hodinách se zavírají. Květy jsou vonné zejména v noci, kdy je opylují především noční motýli. Nejprve dozrávají prašníky, blizna je schopna oplodnění teprve k večeru dalšího dne.


O pupalce dvouleté se mylně tvrdilo a dodnes často tvrdí, že pochází ze Severní Ameriky, a že do Evropy byla dovezena na začátku 17. století. Není tomu tak, pupalka dvouletá se k nám nejspíše dostala z Dálného východu, nebo pochází přímo z Evropy. Od počátku 18. století se v Evropě pěstovala jako kořenová zelenina; její kořeny se v prvním roce života


Díky svým léčivým účinkům je pupalka dnes tak dobře známá a velmi populární. V semenech totiž obsahuje velice důležité a cenné látky, zejména kyselinu linolovou, olejovou a gama-linolenovou (GLA). Tyto kyseliny patří mezi nenasycené mastné kyseliny, které mají v lidském organismu nezastupitelné místo. Tyto látky (někdy souhrnně označované jako vitamín F) si tělo nedokáže samo vyrobit a je tedy odkázáno na jejich příjem z potravy. Kyselina gama-linolenová se v těle mění na velice důležité látky, tzv. prostaglandiny, které mají široké spektrum fyziologického působení. Proto se ze semen pupalky lisuje olej obsahující značné množství nenasycených kyselin a dále se zpracovává, např. do želatinových kapslí.

zapomenuté heslo
Registrace zákazníka
x
  Souhlasím s obchodními podmínkami
x
Zaregistrujte se a získejte slevu při prvním nákupu.
Vložením e-mailu souhlasíte se zasíláním informačního zpravodaje o novinkách a akčních cenách. Slevu lze využít pouze při prvním nákupu.