OXYPHYLLIN

--- nebyl vložen žádný dotaz ---

Kliknutí na tlačítko níže potvrďte, že jste zdravotnický odborník ve smyslu zákona o regulaci reklamy č. 40/1995 Sb., tedy osoba oprávněná léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat.

POTVRZUJI, ŽE JSEM ZDRAVOTNICKÝ PRACOVNÍK

Souhrn údajů o přípravku

Zkrácený souhrn údajů o léčivém přípravku Oxyphyllin, 100 mg tablety:


Léčivá látka: 1 tableta obsahuje etofyllinum 100 mg.

Indikace:
pomocné léčivo při subakutních a chronických poruchách prokrvení mozku nebo při mozkové ateroskleróze bez ložiskových příznaků. Může se však uplatnit ve specifických klinických situacích (např. u polymorbidních seniorů), kdy podle názoru předepisujícího lékaře může být prospěšné jeho mírné bronchodilatační, periferně a koronárně vazodilatační a diuretické působení.

Dávkování a způsob podání:
dospělí: 100-200 mg (1-2 tablety) třikrát až čtyřikrát denně. Tablety se užívají při jídle nebo po jídle a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (např. sklenicí vody).

Kontraindikace:
hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku přípravku, akutní infarkt myokardu, akutní tachykardické arytmie, hypotenze, těžká jaterní insuficience, akutní epilepsie. Přípravek není určen k léčbě dětí a mladistvých do 18 let. Užívání přípravku v průběhu těhotenství a laktace je kontraindikováno.

Zvláštní upozornění:
Jen v přísně indikovaných případech a jen se zvláštní obezřetností se může přípravek Oxyphyllin užívat při nestabilní angině pectoris, sklonu k tachykardickým arytmiím, těžké hypertenzi, hypertrofické obstrukční kardiomyopatii, hypertyreóze, epileptických záchvatových poruchách, žaludečním nebo duodenálním vředu, těžkých poruchách funkce jater nebo ledvin. Tento léčivý přípravek obsahuje monohydrát laktózy. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí galaktózy, vrozeným nedostatkem laktázy nebo malabsorpcí glukózy a galaktózy by tento přípravek neměli užívat.

Interakce:
Interakce etofylinu s jinými léčivy nejsou známy. Z povahy účinků etofylinu lze usuzovat na možné synergické působení s jinými bronchodilatancii a s diuretiky.

Fertilita, těhotenství a kojení:
O účincích etofylinu na lidskou fertilitu nejsou k dispozici žádné údaje. Užívání přípravku v průběhu těhotenství a laktace je kontraindikováno.

Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje:
Přípravek Oxyphyllin může nepříznivě ovlivnit schopnost řídit nebo obsluhovat stroje. Ve zvýšené míře to platí při současném působení alkoholu nebo léčiv, která samotná mohou nepříznivě ovlivnit schopnost pohotově reagovat.

Nežádoucí účinky:
bolesti hlavy, stavy vzrušení, třes končetin, neklid, nespavost, zrychlená, popř. nepravidelná srdeční činnost, palpitace, pokles krevního tlaku, gastrointestinální obtíže, nauzea, vomitus, průjem, zesílená diuréza, změny sérových elektrolytů, zejména hypokalémie, vzestup hladin vápníku a kreatininu v séru, a také hyperglykémie a hyperurikémie. V důsledku sníženého tonu spodního ezofageálního sfinkteru se v noci může zesílit již přítomný gastroezofageální reflux. Nelze vyloučit reakce přecitlivělosti na etofylin.

Předávkování:
S předávkováním a s jeho terapií nejsou zkušenosti. Etofylin nemá specifické antidotum. Terapie předávkování musí být symptomatická.

Doba použitelnosti: 4 roky.

Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25 oC v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí. Chraňte před mrazem.

Druh obalu a obsah balení: Blistr (bezbarvý průhledný PVC/Al), krabička.

Velikost balení: 50 tablet.

Držitel rozhodnutí o registraci: Noventis, s. r. o., Filmová 174, Zlín, Česká republika.

Registrační číslo: 14/121/69-S/C.

Datum první registrace/prodloužení registrace: září 1969/19. 8. 2015.

Datum revize textu: 19. 8. 2015.

Výdej léčivého přípravku je vázán na lékařský předpis. Přípravek není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Dříve než léčivý přípravek předepíšete si, prosím, pečlivě přečtěte úplný souhrn údajů o léčivém přípravku. Podrobnější informace jsou dostupné také na adrese Noventis, s. r. o., Filmová 174, 761 79 Zlín, Česká republika, www.noventis.cz.

AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA. AKCE: Ke každé únorové objednávce v našem eshopu dostanete jako dárek doplněk stravy Omega Inteligent 250mg DHA.
x

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.