Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Výrobní postupy a zařízení

Výrobní činnost ve společnosti Noventis, s. r. o. je zaměřena na oblast léčiv, doplňků stravy a kosmetických přípravků. Produkce se specializuje na výrobu měkkých želatinových tobolek a výrobu tablet přímým i nepřímým lisováním (pomocí vlhké granulace). Přípravky jsou dále adjustovány do plastových dóz, skleněných lékovek nebo do blistrů. V případě potřeby mohou být adjustovány i ve formě "in bulk". Pro smluvní partnery zajišťujeme rovněž výrobu i adjustaci dle individuálních potřeb a požadavků.

Výrobní oddělení je vybaveno moderní technologií od renomovaných výrobců farmaceutických strojních zařízení a rovněž laboratorním vybavením odpovídajícím náročným farmaceutickým požadavkům na zajištění kvality produkce.

Měkké želatinové kapsle

Provoz výroby měkkých želatinových tobolek je vybaven dvěma kapslovacími stroji firmy Pharmagel engineering, které splňují náročné požadavky v současné době kladené na tento typ strojního vybavení.

Velikost a tvar vyráběných kapslí se odvíjí od použitých formovacích válců a hmotnost náplně kapsle se může pohybovat v rozmezí od 75 mg do 3 900 mg. I v další linii zpracování produktů je provoz moderně vybaven, např. pro kontrolu kvalitativních parametrů (mikroskopická kontrola vlastností želatinového obalu, měření elasticity kapslí apod.).

Výroba tablet

Provoz výroby tablet je vybaven nejnovějším zařízením firmy IMA, která dodala zařízení pro vlhkou granulaci včetně fluidní sušárny a zařízení potřebné k následné homogenizaci. Vlastní tabletování probíhá na rotačním lisu firmy Kilian. Na tomto stroji je možné vyrábět jak kulaté tablety až do průměru 16 mm, tak tablety tvaru oblong do velikosti 18 mm. V plánu je instalace zařízení k potahování tablet. Zařízení používané ke kontrole produktu je z produkce firem Erweka a Mettler-Toledo.

Adjustace

Provoz adjustace je vybaven třemi adjustačními linkami, které umožňují balení měkkých želatinových kapslí a tablet do plastových dóz, skleněných lékovek nebo do blistrů typu Alu-PVC. Kvalita plnění je kontrolována kamerovým systémem v kombinaci s kontrolním zařízením firmy Mettler-Toledo. Finální balení skládaček do kartonu je prováděno na zařízení firmy Romano.

Průběžná výrobní kontrola

Veškerá produkce podléhá během výrobního procesu průběžné výrobní kontrole, dále jsou propouštěné produkované šarže podrobeny náročné výstupní kontrole za použití moderních laboratorních přístrojů a metod.

Zaujaly vás informace na této stránce? Potřebujete znát více informací? Zašlete nám Váš dotaz.


Ponechejte prázdné:


zapomenuté heslo
Registrace zákazníka
x
  Souhlasím s obchodními podmínkami
x
Zaregistrujte se a získejte slevu při prvním nákupu.
Vložením e-mailu souhlasíte se zasíláním informačního zpravodaje o novinkách a akčních cenách. Slevu lze využít pouze při prvním nákupu.